Πρακτική ΤΕΙ στο Οικονομικό Τμήμα
Department: Internships/Erasmus
Location: Athens, Greece
Employment type: Full-time
Who we are

Ποιοι είμαστε

Το pamediakopes.gr έχει παρουσία σε πάνω από 200 χώρες και είναι ένα από τα μεγαλύτερα ταξιδιωτικά γραφεία στην κεντρική και Νοτιοανατολική Ευρώπη. Ξεκινώντας το 2007, οι πωλήσεις μας πλέον έχουν φτάσει τα 450 εκατομμύρια και η ομάδα μας έχει ξεπεράσει τα 200 άτομα! Ενδιαφερόμαστε να απασχολήσουμε Τελειόφοιτους Φοιτητές​ στα πλαίσια της Πρακτικής άσκησης των ΤΕΙ στο Οικονομικό τμήμα.

Responsibilities

Καθήκοντα ασκούμενου

  • Τιμολόγηση πελατών
  • Αρχειοθέτηση και Λογιστικές εγγραφές
  • Συνεργασία με άλλα τμήματα σε θέματα λογιστικής φύσης
  • Τήρηση βιβλίων 3ης κατηγορίας
  • Συμφωνία κίνησης ταμείου και τραπεζικών λογαριασμών
  • Συμφωνίες πελατών και προμηθευτών
  • Διαχείριση αιτημάτων πελατών σε θέματα λογιστικής φύσης
Qualifications

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τελειόφοιτους ΤΕΙ με δυνατότητα 6μηνη πρακτική
  • Άνεση στη χρήση ηλεκτρονικού υπολογιστή
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Θετικός τρόπος σκέψης
  • Όρεξη για δουλειά
What we offer

Τι προσφέρουμε

  • Ευχάριστο, νεανικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες πρόσληψης μετά την ολοκλήρωση της πρακτικής άσκησης
  • Δυνατότητα απόκτησης σημαντικής εμπειρίας σε ένα ταχύτατα αναπτυσσόμενο χώρο
  • Η θέση ξεκινάει στις 2/10/2017